My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Zmeny, zmeny, zmeny

Publikované 16.08.2014 v 11:54 v kategórii Novinky, prečítané: 266x

Ahojte. Spomínate si ešte na mňa? Áno, sľúbila som, že tu budem písať a nedodržala som to. Takmer mesiac som nič nenapísala a to z viacerých dôvodov - pokazil sa mi počítač a nemala som silu niečo vymýšľať.
Posledné dni, týždne a dva mesiace sa vo mne udiali viaceré zásadné zmeny. Neviem prečo, ale rozhodla som sa ľahšie brať veci z mojej minulosti a musím povedať, že zatiaľ mi to ide. Dúfam, že zas nespadnem a nebudem na začiatku, ako je to u mňa zvykom. Pretože stále, keď sa začínam cítiť lepšie, objaví sa vo mne divný zničujúci pocit, ktorý všetku moju snahu premení na popol a ja som zasa na zemi ... bez akejkoľvek pomoci.
Od rozchodu ubehlo niekoľko mesiacov - nepokúšam sa to radšej rátať, nechcem si ublížiť. Momentálne sa cítim ako niečo veľmi krehké, držiace pokope za pomoci niečoho fakt zvláštneho. Síce asi na poslednej nitke, ale drží to. Všetky rany na ruke sa mi zahojili. Niekde ostali jazvy, väčšinou ich nie je ani vidno, jedna je ale dosť viditeľná i bez väčšej pozornosti. Keď sa zahojili, je čas, že zo sebou musím niečo spraviť i ja. Kedysi som sa dobrovoľne vystavovala bolesti, snažila som sa aj keď som vedela, že budem odmietnutá, sledovala som takmer každú sekundu, či nemám nejaké nové správy a ak tam boli, čítala som to odmietnutie dookola a dookola a teraz si uvedomujem, aká som bola odvážna, keď som sa dobrovoľne ničila. Dnes sa vyhýbam pozeraniu na odpoveď, prakticky ani neviem, či mi nejaká prišla - proste sa bojím ísť a pozrieť sa. Bojím sa, že to bude bolieť. 
Toto leto som nedodržala snáď ani jediné predsavzatie, ktoré som si dala. A nahnevalo ma to. Neschudla som, naopak pribrala, nepísala som sem, niektorým ľudom som prestala úplne odpisovať, správala som sa k nim hnusne, alebo som ich snahu ignorovala. Dni, keď som prahla po spoločnosti, po pozornosti, po pochopení zmizli a nahradili ich dni plné samoty, ale príjemnej samoty, pretože si to sama tak želám.
Občas som ako topiaci sa človek chytajúci sa poslednej slamky, tak som sama sebe dala poslednú šancu : dala som si presne určený čas na moje "zotavovanie" a zostavila som si plán - na každý mesiac niečo dosiahnuť, niečo nové, spraviť nejaký POKROK. 
Toto leto predsa ale nebolo úplne zlé. Kreslenie som síce takmer opustila ale zmohla som sa na 3 kresby :
Toto bolo niečo ako napodobenie j
ednej kresby, ktorú som kdesi videla a myslím, že to namaľoval Marilyn Manson, ale zároveň to vyjadruje i moje vlastné pocity. Niekedy pomáha hodiť to na papier a hneď sa človeku uľaví, čo dodať. :) :D Vyzerá to síce ako machuľa ale snaha tam bola. Ak niekto z vás videl Fantoma Opery, viete že toto je jeho maska. :) Ten film mi je
veľmi veľkou inšpiráciou, takže som si to po nakreslní musela (tradične) vyvesiť na stenu. :D A nakoniec - táto kresba. Malo to znázorňovať ženu, ktorá v mladosti prežila niečo pekné (alebo celkovo v živote) a teraz je už staršia (vidíme tie vrásky). V jej očiach ale dodnes žije to, čím bola kedysi - šťastnou dušou plnou smiechu a radosti. Jej zovňajšok vyzerá dosť utrápene z bolesti ale navždy si bude pamätať tie svetlé chvíle. :)


A čo ďalej? Prekonala som strach z výšok, nadobro mi odišiel môj milovaný prvý počítač, druhý sa pokazil a teraz mám náhradný, takže môžem povedať, že mám poslednou dobou veľké "šťastie". :D
Už 3.9. nastupujem do novej školy a mám z toho strach. Našťastie tam nejdem sama, čo moje obavy zmierňuje, ale viac ako nových spolužiakov sa bojím skôr učiteľov, nových priestorov, "chodu" školy, ... stále som doteraz mala so školským poriadkom problémy - hlavne ohľadom výzoru a správania. Neviem, čo mám čakať a môj strach sa každým dňom trochu viac prehlbuje. Držte mi palce, snáď to nejak prežijem.
Neviem, čo by som sem ďalej písala, avšak ak bude o čom, napíšem sem niečo ďalšie. Čiže blog sa rozbieha nanovo. :)

Ak ste došli až sem, tak ďakujem. :) keby niečo : ask.fm/QueenkaMansonny :)
Prajem krásny deň. :-)

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • eycis 16.08.2014 v 12:26 Hele, povím ti to takhle..
  Během puberty tvoje tělo probíhá změnou a to, že třeba nabereš, neznamená, že takhle budeš vypadat celej život.. =) Navíc, podle fotek jsi vypadala.. dokonce až vyhublá, nehubni, prosím.. =)

  Co se týče školy- neboj se, nejdeš tam sama a je to u tebe ve městě, ne? :) nemusíš se bát..myslím, že to bude v pohodě.. =)

  A malování- jde ti hodně dobře..líbí se mi zvlášť ten poslední.. je o dost '' hlubší '' než ty předchozí.. =) myslím, že to je tvoje mistrovské dílo =)

  Doufám, že se ti podaří dodržet tvůj plán.. =) Držím ti palce =)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com