My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

The Phantom of the Opera

Publikované 13.05.2014 v 22:37 v kategórii Tipy =), prečítané: 205x

Ahojte =)
Už dlhšie poznám jeden úžasný film a chcela by som sa o neho s vami podeliť. =) Možno ste už Fantóma Opery videli, možno nie, ale ak nie tak si ho určite pozrite (samozrejme, ak máte radi operu a klasickú hudbu).
Je to spracované vo forme románu, muzikálu a filmu... román som síce nečítala, na muzikále som nebola ale film som videla a uchvátil ma - hlavne hudba. =) Ako ku takmer každému filmu s dobrou hudbou, i ku tomuto sa predáva CD so soundtrackom takže doporučujem skutočne. =)
Dovolila som si okopírovať sem dej z Wikipédie ... ak chcete, prečítajte si :

Mladé dievča Christine Daaé tancuje v baletnom súbore v opere Opera Populaire, keď sa odrazu primadona opery rozhodne, že nebude účinkovať v opere, ktorú ovláda Fantóm. Fantóm totiž predložil majiteľom opery podmienky, za ktorých sa bude jeho opera riadiť: od peňazí až po uvoľnení lóže č 5. Nešťastní majitelia nevedia, čo majú po odchode primadony robiť. Rozhodnú sa vyskúšať Christine, ktorá sa prejaví svojim krásnym spevom a už za pár hodín spieva pred vypredaným hľadiskom. Po predstavení je vo svojej izbe, kde k nej príde Fantóm (pre ňu je to Anjel Hudby, ktorý ju naučil spievať) a ona s ním odchádza do podzemia, kde sa má stať jeho ženou.

Christine však nechce a vracia sa späť na povrch, kde sa zamiluje do svojho priateľa z detstva viktoma Raoula de Chagny, nového patróna opery. Fantóm medzitým zloží novú operu s názvom Don Juan, v ktorej má Christine hrať hlavnú úlohu. O tú ju ale pripraví primadona, ktorá sa medzitým vrátila, a divadlo čaká séria nešťastí: od strateného hlasu primadony cez obesenie kulisára až po spadnutie lustra a následné vyhorenie divadla.

Fantómovi sa zároveň nepáči „priateľstvo“ Christine a Raoula a snaží sa Raoula zabiť. To sa mu nepodarí a Raoult sa dozvedá o jeho minulosti. Dozvedia sa tiež, kde Fantóm prebýva a rozhodne sa ho vyhľadať. To sa mu podarí, bohužiaľ ale mu padne priamo do rúk Fantómovi a ten dá Christine na výber: buď si ho vezme a alebo on Raoula zabije. Christine sa rozhodne pre Fantóma, aby Raoula zachránila, Fantóm však pochopí ich lásku, nechá ich spolu a sám utečie rýchlejšie, než ho jeho prenasledovatelia – zamestnanci opery, ktorí mu prišli na stopu – stačí lapiť a zabiť.


Tento dej neopisuje podrobne celý film, sú tam aj rôzne dobré efekty. Hneď na začiatku sa to začína pohľadom už starého Raoula ako ide do vyhoreného divadla, ktoré sa pomaly rozpredáva - všetky predmety v ňom či cenné alebo nie sa predávajú v aukcií. Raoul si krátko po vstupe do divadla začne spomínať a jeho spomienky oživujú a tak sa otvára krásny príbeh ešte z času, keď Christine tancovala ako baletka. Pohľad, ako Christine strhne Fantómovi masku v poslednom predstavení je síce trochu strašidelný, rovnako, ako aj časť kde sa Raoul dozvedá o Fantómovom detstve, (nie je to veľmi príjemný pohľad) ale skončí sa to celé krásne. Keďže Raoul je už starý a iba si spomína, Christine je v tom čase už mŕtva, nakoniec po dokončení celého spomienkového príbehu ide Raoul na hrob Christine a nájde tam ružu s prsteňom, ktorý mu kedysi ona sama darovala. Občas je to i celkom dojímavé. =D Hlavne pri citlivých povahách. 


A ak by vás zaujímal soundtrack, nájdete ho tu : https://www.youtube.com/watch?v=6jYeqUuh3wE


Ak by ste sa niekedy nudili, skúste si to pozrieť. =) Je to skutočne krásny film.

Prajem všetkým dobrú noc a krásne sny. =) a veľa úsmevu do nového dňa.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com