My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Sny, ciele a snaha

Publikované 20.05.2014 v 22:42 v kategórii Niečo na zamyslenie, prečítané: 297x

Prečo vlastne snívame? Prečo nasledujeme svoje ciele?
Väčšina ľudí má zrejme nejaké sny, rovnako ako aj ja, ako aj vy. Sú rôzne podľa toho, v akej situácií sa človek nachádza. 
Napríklad chorý človek má väčšinou iba jedno želanie - byť zdravým. Väčšina bohatých ľudí má sny ako drahá dovolenka, nová nehnuteľnosť, atď. A ak to všetko človek nadobudne - nejakým spôsobom - začne mať všetkého dostatok a prestane snívať.
Deti majú želania v tom zmysle ako darčeky pod stromček, aby niečo mohli, aby niekam išli....
Ale niektorí ľudia si vôbec neprajú hmotné veci. Prajú si byť šťastnými, lepšími, nadobudnúť sebavedomie .. alebo niečo v tom zmysle. 
V každom prípade, podľa mňa je veľmi dobré mať sny. Nie vždy nám život dá to, po čom túžime, ale je veľmi pekné o tom snívať. Svedčí to o ľudskosti človeka - že to nie je iba stroj, "spleť orgánov" alebo tak nejak. Svedčí to o tom, že je to ľudská bytosť, ktorá vie cítiť, vnímať, smútiť aj radovať sa a priať si. Ľudia by sa nemali vzdávať svojich snov - na druhú stranu je dobré vnímať i realitu a nechodiť s hlavou v oblakoch. Potom človek precitne a spadne. Pád väčšinou bolí...

Ale je rozdiel či má človek sny alebo ciele. Cieľ je niečo za čím ideš, zatiaľ čo sen je iba to, o čom snívaš. Ciele si treba vytýčiť vpred a netreba sa ich vzdať, pretože cesta za cieľom nie je vôbec ľahká. Často musíme prejsť cez rôzne prekážky, osud nám bude hádzať polienka popod nohy. My mnohokrát spadneme, šmykneme sa a ocitneme sa na zemi. Ale náš vysnívaný cieľ sa musí pred nami týčiť ako svetlo na konci tunela, za ktorým treba ísť. Ak sa ho vzdáme, vzdáme sa toho, za čím sme doteraz šli a tá cesta bola nakoniec zbytočná. Pri plnení cieľa sa často zdá, že to nemá význam. Že sa nikdy nesplní a že navždy ostane nesplneným snom. Ale ak budeme vytrvalí, ak budeme čakať a snažiť sa, nevzdávať sa a ak budeme po každom páde vstávať, nakoniec dostaneme to, po čom túžime. Dostaneme sa k cieľu a budeme šťastní. Pre sen treba bojovať - treba ho nasledovať cez akékoľvek prekážky. Život bez cieľov je život bez zmyslu. Ak sa vzdáme cieľa, vzdáme sa niečoho pekného. Niečoho, čo mohlo byť krásne. A jedného dňa si to uvedomíme, ale už bude neskoro. 
Mnoho ľudí vám bude tvrdiť, že to nemá význam. Ten možno nebudete vidieť ani vy. Budú vás chcieť odradiť - či ľudia alebo okolnosti situácie. Nikdy ale nesmieme zabúdať na to, prečo sme začali. A ak chceme skončiť, stačí si pripomenúť to, čo vlastne cítime. A vytrvať. Pretože všetko zmysel . My ho iba musíme nájsť. 
Ľudia, nevzdávajte sa svojich snov, premeňte ich na ciele a chodte za nimi. Buďte silní a nenechajte sa odradiť nikým a ničím! :)
FOLLOW YOUR DREAMS 

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Eycis 25.12.2014 v 11:13 Vis... Po vcerejsku mam tak nejak problem verit. Uz sem tolikrat sla za svymy sny a tolikrat jsem spadla i kdyz jsem pro to delala vsechno :) a nemuzeme jit cely zivot za jernou veci. Tohle je strasne na dlouho. Vin ze za to co rikam muze moje nalada, ale.. Ted to tak vidim a verim tomu.

  S laskou, Eycis


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com