My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Niektoré otázky na ASK-u, ktoré ma zaujali

Publikované 28.05.2014 v 18:23 v kategórii Niečo na zamyslenie, prečítané: 1437x

Ahojte!
Tak vám sem po dlhšej dobe zasa píšem a tentokrát sa budem venovať témam, o ktorých boli otázky na ASK-u, ktoré som dostala. 
Takže dostala som otázku : "Kto ťa inšpiruje?"
"Je toho viacej - sú to napríklad rôzni umelci, umelecké diela ako piesne či výtvarné umenie ale v konečnom dôsledku ja vlastne inšpirujem ja - sama od seba.
Inšpirujú ma moje rekacie, moje chybné i správne kroky z minulosti, city a pocity, ktoré som cítila. Tie ma momentálne navigujú vpred. Ukázali mi, že som síce omylný človek ako každý iný, ale že v konečnom dôsledku som iná.
Že možno nie som tak zlá, ako som si o sebe veľakrát myslela. Životom ťa nemôže inšpirovať nikto iný, iba ty, pretože potom žiješ iný život - nie ten svoj podľa seba. Preto by mal byť každý človek čestný, milý a pokúsiť sa robiť vždy najlepšie rozhodnutia, aby mohol byť sám sebe inšpiráciou v ďalšom žití. "
Ďalšia otázka : "Akú úlohu zohráva televízia v tvojom živote a v živote tvojej rodiny?"
"Televízia a rovnako ako aj média človeku podúvajú to, čo si majú myslieť, čo majú robiť. Média kontrolujú a obmedzujú zmýšľanie ľudí, rovnako ako aj plytká zábava v televízií a tak ďalej ...
Ja veľmi TV nepozerám, nemienim sa nechať oblbovať a ak niečo budem skutočne chcieť, prečítam si niečo na internete i to na stránkach, kde píšu naozaj pravdu. Tie stránky sú väčšinou dehonestované a považujú sa za niečo zlé, pretože si dovolili otvoriť ústa ale u mňa a celkovo v mojom živote je televízia na jednej z najnižších priečok."
A nakoniec som dostala jednu veľmi kontroverznú otázku a preto prosím aj ľudí aby sa k tejto téme vyjadrili do komentárov - aby som vedela, aký názor na to majú ostatní - aby som to mohla porovnať zo svojim a prípadne nájsť nejaké menšie nedostatky v mojom názore alebo zamyslieť sa nad ním znova. 
"Aký je tvoj názor na vzťahy medzi rovnakými pohlaviami?" 
"Toto bude dlhšie, ale rovnako aj môj názor je zdĺhavý.
Chcela by som iba objasniť, že to, keď sa napríklad muž zamiluje do muža alebo žena do ženy, neznamená to, že sú obaja nenormálni, úchylní, perverzní,... A ja sama som takýto vzťah mala - neskutočne krásne dva roky a neľutujem to. Stále ju milujem. Naozaj veľmi, bola by som pre ňu schopná obetovať čokoľvek. Bohužiaľ sa so mnou rozišla kvôli diaľke. :/ Ale stále ju milujem a dúfam, že sa raz vráti. ♥ :(
Pozrite, tí ľudia to tak nevnímajú - sú proste iba zaľúbení. =) A je to naozaj rovnako plnohodnotná láska a rovnako nádherná láska. Takéto vzťahy sú častokrát silné, pretože tieto vzťahy musia čeliť predsudkom spoločnosti, ohováraniu, nadávkam, atď. Ak napriek tomu všetkému tlaku vydržia spolu, potom to môžeme volať naozajstná láska. Mnoho ľudí si myslí, že takých ľudí treba "utratiť", že je to proti prírode, že je to choré, nenormálne, že človek nebol stvorený na tento účel atď. Ale už dávno nežijeme v 16. storočí. A možno si niektorí ľudia neuvedomujú, že tí iní ľudia boli medzi nimi stále, iba sa museli pretvarovať, pretože si sami o sebe mysleli, že je to vada. Nebolo to tak verejne známe a častokrát museli žiť v utajení, alebo predstierať ľúbostný vzťah s opačným pohlavím iba pre uspokojenie očí verejnosti, prípadne vlastnej rodiny. A nie je to tak úplne proti prírode. Kdesi som čítala, že vedci robili výskum na zajačích samičkách. Zavreli ich do klietky bez toho aby ich pustili von po dobu 2 roky. Po čase v období párenia si na oboch živočíchoch všímali vzájomnú príťažlivosť. Rovnaký názor - že je to nesprávne - má mnoho ľudí. Ale títo všetci ľudia zabúdajú na zopár dôležitých vecí, na ktoré má človek právo. Tá prvá vec: človek má právo byť sám sebou. Takže ak je iný, nikto s tým nič nespraví a aj keby ten sám človek chcel, proste nemôže. Ďalšie právo a je to jedna z najväčších hodnôt človeka je právo na lásku. A to má každý človek na Zemi bez ohľadu na sexuálnu orientáciu. Mnoho inak orientovaných párov nemá nič proti heterákom tak ani ja nechápem, prečo má väčšina heterákov toľko veľa proti homosexuálom. Chápem - mnohým ľuďom je nepríjemné ak vyjdu von a vidia dvoch mužov alebo dve ženy ako sa bozkávajú a držia sa za ruky. Ale sú to prejavy lásky, na ktoré má právo každý človek. ... Podľa mňa sú tieto vzťahy absolútne v poriadku. Rovnako aj vo výchove detí..
A okolie? Záleží na inteligencií okolia, ako budú takýchto ľudí brať. Nikto nemá právo súdiť druhých, nikto nie je bezchybný, dokonalý a každý človek je jedinečný.
A ja osobne, nikdy sa nezamilujem do pohlavia. Zamilujem sa do osobnosti a duše."

Ďakujem za prečítanie článku a týchto názorov - pokojne sa vyjadrite aj vy =)
A ak by ste sa chceli niečo spýtať, stačí napísať otázku : http://ask.fm/QueenkaMansonny

Prajem vám krásny zbytok dňa! :)

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • J. 28.05.2014 v 18:28 pekne:-))))


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com