My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Môj životný sen

Publikované 05.10.2014 v 12:58 v kategórii Úvahy, prečítané: 866x

Dobré ráno :)
Už asi 3-4 dni sa pravidelne budím o siedmej ... sama od seba - čo je dosť divné, pretože som tak nikdy nezvykla. Bude to asi tým, že chodím spať okolo desiatej - jedenástej, ale hlavná vec je, že po liekoch spím, čo ma robí pokojnejšou. Radšej sa nezamýšľam nad tým, ako to bude bez nich - čítala som, že môžu vyvolať fyzickú a psychickú závislosť, takže sa dosť bojím, nakoľko mi je po nich skvele.

Ale teraz to nechajme tak a prejdime k veci :
Zajtra mám do školy priniesť úvahu na tému "Môj životný sen". To by nebolo ani tak odveci, kebyže sa nenachádzam vo svojej momentálnej situácií, ktorá ma pomerne dosť ovplyvňuje. Neželám si nič iné, iba to, aby som premýšľala menej - občas si želám byť poriadne blbou, pretože blbých ľudí takmer nič netrápi, nakoľko absolútne nepremýšľajú. A toto premýšľane bohužiaľ neviem zastaviť. Ak by som si mala vybrať, radšej by som bola hlúpa a v poriadku, než plná myšlienok s takpovediac mierne narušenou depresívnou a vynervovanou psychikou, lebo si s nimi neviem dať rady a usporiadať ich, prípadne sa niektorých nepríjemných zbaviť.

To je jedno, budem sa snažiť svoju úvahu naplniť pozitivitou a ak sa mi to nepodarí, budem pevne dúfať a veriť, že ma učiteľka nevyvolá, aby som ju prečítala. :)

Môj životný sen
(úvaha)

Keď sa zamýšľam nad tým, čo je mojim životným snom, nemám v tom veľmi jasno. Nad týmto druhom vecí premýšľam denne, avšak takmer nikdy neviem nájsť presnú odpoveď. A aj keď si túto otázku kladiem už takmer po stýkrát, pokúsim sa avšak napísať aspoň to niečo, v čom som si naprosto istá a takisto aj nejaké výplody mojej mysle, ktoré ešte sami nevedia, či sú snami, alebo iba obyčajnými myšlienkami.
Keď som mala 6 rokov, mojim životným snom bolo stať sa slávnou speváčkou. Keď som ale poriadne otvorila oči  a hlavne uši a uvedomila som si, že neviem spievať natoľko dobre, aby som so svojim hlasom niečo dokázala, našla som si niečo iné, čo by mi mohlo ten stratený sen nahradiť. Nemám sny, ako majú niektorí bežní ľudia - napríklad ísť k moru, vidieť svojho obľúbeného speváka alebo skupinu ... Nie. Bolo by to samozrejme krásne, ale podľa mňa majú životné sny hlbšiu podstatu a takisto musia byť aj omnoho dôležitejšie.
Vždy som si priala robiť niečo, čo by bolo prospešné nielen pre mňa, ale aj pre iných ľudí, nakoľko si o sebe myslím, že som empatická a viem sa do ľudí až príliš vžiť a prežívať ich emócie s rovnakou intenzitou, ako i tie vlastné - čo je dobrá vlastnosť, ale niekedy je to i chybou, pretože človek sa stáva menej odolným voči nátlakom svojho okolia a zmenám v ňom. Aj keď podstupujem so svojou empatickou povahou riziko, rada by som v živote pomáhala druhým ľudom ako psychologička alebo psychiatrička. Myslím, že niektorí ľudia niekedy nepotrebujú nič iné, len to, aby ich niekto vypočul a poradil im ako ďalej, keď to nevedia sami a vždy som rada ľudí robila aspoň trochu šťastnejšími než sami boli - rovnako rada by som v tom i pokračovala.
Mojim ďalším snom je svoj život čo najviac naplniť a spoznať čo najviac nových vecí. Viem, že to od 15 ročného človeka znie trochu smiešne, ale môj život je zatiaľ ako puzzle - jeho kúsky sú roztrúsené po celom svete a je na mne, aby som sa ich vydala hľadať a spojila ich do jednej veľkej skladačky. Rada by som precestovala iné krajiny, spoznávala iné kultúry a zvyky iných ľudí, pretože popravde jediné, čo poznám je iba rodná Furča a často ma to dosť mrzí. Mojim snom je navštíviť krajiny Škandinávie, a potom krajiny ako Francúzsko alebo Čína.
Takisto by som si želala hovoriť viacerými jazykmi a mať väčší rozhľad - čo sa týka umenia, histórie alebo čohokoľvek iného. Mojim snom v živote je hlavne čo najviac sa rozvinúť - či duševne, mentálne, alebo akokoľvek ináč. Samozrejme nie je dôležitý, len náš rozhľad a vzdelanie, ale i naše zdravie, rodina a všetko ostatné. Priala by som si, aby som bola šťatsná - čo najviac, ako sa dá, v nedpostatnom rade i zdravá rovnako ja, ako i celá moja rodina a ľudia, ktorí mi prirástli k srdcu a na ktorých mi záleží.
Od života toho celkovo nežiadam veľa - len jeho základné hodnoty a veci, ktoré som popísala vyššie. Budem sa z plných síl snažiť, aby sa mi väčšina z toho i splnila. V niektorých veciach je ale lepšie, aby sme ich neplánovali a nechali ich na osud. Život je nevyspitateľný a niekedy sa nám stanú veci, o ktorých by sme nikdy nepredpokladali, že sa nám stanú. Je zároveň ale dobré mať sny, ktoré nás inšpirujú a dodávajú nám motiváciu a silu ísť vpred.


Dúfam, že sa vám moja úvaha páčila - a dúfam, že ju nebudem musieť čítať (nerada čítam pred triedou  :D )
Tak mi držte palce. :)

Prajem príjemný zbytok dňa :)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com