My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Film "Imaginaerum" od Nightwish

Publikované 22.04.2014 v 12:27 v kategórii Tipy =), prečítané: 222x

Ahojte =)
Viem, že nie som veľmi aktívna, momentálne prežívam ťažké obdobie, ale chcela by som sa s vami podeliť o jeden film, ktorý ma veľmi zaujal a zmenil moje vnímanie na svet. =)
Je po ňom pomenovaný aj môj blog, volá sa Imaginaerum.
 
Dabovanú verziu ani verziu s titulkami som nikde online na pozeranie nenašla, ale ak by ste mali záujem pozrieť si anglickú verziu ako ja, tak tu je link http://putlocker.bz/watch-imaginaerum-online-free-putlocker.html =)
A o čom je vlastne Imaginaerum? Napíšem sem podrobný dej =)
Je to príbeh starého skladateľa, ktorý trpí vážnou demenciou a s pribudajúcimi rokmi si prestal spomínať na všetko, čo sa udialo v jeho dospelom živote. Ostáva mu už iba predstavivosť 10 ročného dieťaťa a nakoniec skončí v nemocnici v umelom spánku. Tom (ten muž) kedysi hrával v kapele. Má aj dcéru - volá sa Gem. Ale Gem ho znenávidela,skôr od smútku, pretože si myslela, že na ňu otec úplne zabudol a že ju nemal rád. Tomovi umrela manželka, Gem tak stratila matku ešte v detskom veku. Čakala, že ju otec bude ľúbiť a tráviť s ňou veľa času, ale on sa jej stránil, pretože si uvedomoval, že začína šalieť. A tak Gem od seba odstrčil aby si radšej myslela, že ju nemá rád než aby s ním musela zdieľať jeho smútok. Všetky myšlienky, ktoré ale strácal si chcel niekam skryť. Písal ich na veľký papier, vytváral z nich obrazce a jednotlivé papiere po dopísaní skryl do trezoru. Trezor sa nachádzal v jeho dome, kde bývala aj Gem a Tom skôr, ako ho museli previezť do nemocnice.
Gem v nemocnici povedali, že otca budú musieť odpojiť od prístrojov, pretože už nebude mať šancu na normálny a zdravý život. Gem podpíše papiere a ide domov, kde ju už čaká Ann - Tomova priateľka z kapely.
Ann a Gem spolu strávia nejaký čas a Ann jej rozpráva o tom, že ju otec mal rád iba to bol zvláštny človek a radšej bol sám. Gem ale mrzí to, ako sa k nej otec správal počas celých rokov a tak jej najprv nechce uveriť. Nakoniec sa obe dostanú k trezoru s Tomovými spomienkami a Gem vidí, ako otec na papier písal aj o nej - samé krásne veci a aj dôvod, prečo ju odstrčil.
Gem si uvedomí, že celé tie roky klamala samú seba a nevidela pravdu. 
A čo sa zatiaľ deje s Tomom? Tom leží, ako sme už spomínali, v umelom spánku ale v mysli a snoch cestuje naspäť do svojho detstva, kde hľadá odpovede a kľúče k strateným spomienkam. Nakoniec si v spánku na všetko spomenie. Je to úžasne stvárnená dobrodružná cesta za zabudnutými vecami. (Neviem to lepšie napísať, museli by ste si to pozrieť. :D )
Gem nakoniec príde aj s Ann do nemocnice a Toma znova napoja na prístroje. Tom sa nachvíľu prebudí, pri ňom sedí Gem. Ona sa mu ospravedlní, on jej povie, že je jeho princezná.
Hneď na to sa mu zatvoria oči a on umiera. 

Tom veril, že arabeska v sklenenej guli (vyzerá to ako snežítko), sa začne točiť až zahrá správnu melódiu na klavíri. Gem tomu nikdy nechcela veriť, myslela si, že je to ďalší z výmyslov jej otca. Keď prišla domov posadila sa za klavír. Na arabeske boli vyryté písmená G-E minor. 
Tak to zahrala a arabeska sa začala točiť. :3 :) (G - E minor symbolizuje meno Gem, je tam ukryté.)


Na hudbe k filmu spolupracoval aj symfonický orchester a bola vydaná ako samostatné CD od Nightwish - Imaginaerum, The Score
Dúfam, že vás dej oslovil. Je to skutočne jeden z najlepších filmov, aké som vo svojom živote videla. Tak ak budete mať chvíľku, skúste si to pozrieť, určite vo vás zanechá úžasný dojem! =)

Prajem pekný zbytok dňa. =)


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com