My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Dnešná spoločnosť - Kam spejeme?

Publikované 26.02.2014 v 21:43 v kategórii Niečo na zamyslenie, prečítané: 465x

Nad touto témou sa zamýšľam už dlhší čas a dosť ma mrzí to, ako sa niektorí ľudia správajú. 
Premýšľam, aké by to bolo, ak by svet nebol takým, aký je. Poriadne sa rozhliadnime okolo seba a popíšme, čo vidíme. 
Často vidím to, ako sa ľudia hádajú, ohovárajú, nenávidia pre rodinné problémy, peniaze, ... Navzájom sa od nenávisti snažia zničiť. Od nenávistí, ktorá dokáže zabiť všetku lásku. A láska stojí na drahých daroch a vzhľade človeka. 
Vidím aj deti, ktoré sú čím ďalej, tým skazenejšie. Skúšajú veci, ktoré by nemali len preto, aby vyzerali "štýlovo" pred spolužiakmi. Mnoho z týchto detí sú mojimi rovesníkmi - denne sa s nimi stýkam, rozprávam, ale predsa ich v mnohých ohľadoch neviem pochopiť. Napríklad neviem pochopiť, prečo sa dobrovoľne dostávajú do problémov. Pritom stále tvrdia veci ako : "Kiežby som mohol/a byť opäť dieťaťom. Život bol omnoho jednoduchší ako je teraz. Niekedy sa predsa cítim tak, akoby som vôbec nevyrástol/a." Týmto ich rečiam často neverím. Väčšina z nich sa totiž tak nespráva. Tieto slová zahovoria rozličnými nadávkami na život z ktorého ešte nemajú odžitú ani polovicu. 
Vráťme sa k tej láske a nenávisti. Láska stojí na výzore a peniazoch. Nie je tak tomu vždy, ale je smutné, že mnoho ľudí zabudlo, na čom má láska vlastne stáť. To krásne telo ktoré obdivujete, jedného dňa zostarne. Tá tvár, ktorá sa vám páči bude jedného dňa zvráskavená. A tie nádherné vlasy jedného dňa stratia svoju farbu. Z podobizne do ktorej ste sa zamilovali ostane iba spomienka. Ale človeku nikto neukradne to, čo je v jeho vnútri. Preto by človek mal milovať druhého hlavne pre jeho povahu a srdce. Nie pre jeho výzor.
Rovnako je to z peniazmi. Život dokáže priniesť mnoho situácií, keď môžete stratiť všetko čo ste nadobudli. Je smutné, ak si uvedomíte, že tí ľudia ktorí s vami boli, vás okamžite pri prvom probléme opustili iba preto, že ste stratili svoje peniaze. 
Tento svet by určite bol krajší i vtedy, ak by k sebe ľudia boli úprimní. Mala som množstvo priateľov, ktorí sa ku mne správali krásne. Vždy sa so mnou smiali a myslela som si, že im môžem veriť. Ibaže tomu tak nebolo a čoskoro som sa o sebe dozvedela nepekné veci od iných ľudí. A vždy keď som plakala, všetci moji skvelí priatelia sa vytratili ako oblaky po daždi. Faloš je jedna z ďalších vecí, ktoré mi prekážajú. Rovnako sú podľa mňa zbytočné aj konflikty - nielen medzi ľuďmi ale i medzi štátmi. Potom vzniká iba zbytočný smútok, ďalšie problémy a s vojnou pribúdajú i obete a ďalšie slzy ... 
Tým, že to píšem, svet síce nezmením. Ale musím v to aspoň dúfať. Keď už väčšina ľudí na tomto svete prestala snívať, musí tu predsa stále ostať niekto, kto bude dúfať i v nemožné.

Nasledujte svoje sny. Ak chcete niečo zmeniť, robte pre to čo najviac. =)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com