My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Dlhý článok po dlhšom čase

Publikované 22.06.2014 v 19:27 v kategórii Novinky, prečítané: 303x

Ahojte! Dlho som sa vám všetkým neozvala - mrzí ma to. Dostala som ďalšiu ranu "pod pás" a musela som sa s tým vyrovnať. Nemala som inšpiráciu, nápad a ani chuť niečo písať, fotiť alebo kresliť. Ale už som tu - trochu zocelená. Opäť s úsmevom - aspoň na chvíľu.
3.6. som naposledy písala na tento blog. Písala som o tom, že nádej umiera posledná. Ja som sa ale nádeje vzdala. Dievča, ktoré milujem so mnou síce už nie je, ale má niekoho iného. A aj keď s ňou nie som, poriadne žiarlim. A sklamalo ma to. Preto som sa svojej nádeje vzdala. Už žiadnu nádej nemám. Nádej umiera posledná a toto bolo to posledné, čo mohlo umrieť. 
A občas je jedinou možnosťou vzdať sa nádeje, pretože nádej niekedy znamená naivitu. Nádej, že dosiahneme veci, ktoré nemôžeme dosiahnuť. Ľudským citom nemožno rozkázať, a tak by sme si nemali nahovárať, že nás niektorí ľudia majú radi, keď nemajú. Jedného dňa na to prídu aj sami - že ich mal niekto rád viac ako čokoľvek iné. Ibaže potom bude už neskoro. Rozhodla som sa dať si od vzťahov a lásky pokoj na dlhší čas, pretože sa potrebujem zotaviť a zasa nabrať nový dych. Občas človek potrebuje byť sám a premýšľať. Pomaly sa z toho dostať.
A dobré správy? 27.6. sa nám skončí škola a budeme SLOBODNÍ! Určite sa všetci tešíte! Moje vysvedčenie nebude žiadna sláva : dve trojky a ostatné samé jednotky. Pýtate sa prečo? Matematika a fyzika nikdy neboli mojou silnou stránkou. :D

Momentálne čítam jednu knihu. Volá sa Atramentová krv. Čítala som ju už dávnejšie a je to pokračovanie knihy Atramentové srdce. Knižka má fantazijný dej, je úžasná na "útek z reality". Prelínajú sa tam dva odlišné svety - knižný svet a reálny svet. Navyše nad každou kapitolou máte inšpiratívny citát z iných kníh. Rozhodla som sa 3 z nich dať aj sem, podeliť sa o ne, pretože aj tie mi momentálne veľmi pomáhajú "prežiť".Čítanie je naozaj krásna vec, je lepšie ako pozeranie filmov. Zatiaľ čo sa počas filmu pozeráme na úžasné efekty, alebo na postavy, dej, ktoré navrhol režisér a scenárista, počas čítania knihy vidíme celý svet podľa našej mysle. Predstavivosť je úžasná vec. Iba vďaka nej vedia byť niektorí ľudia šťastní a ja som živým príkladom. :-)
Nezabudla som ani na moju ďalšiu vášeň a tou je fotenie, ale bohužiaľ som nestihla nejako veľa fotiť. :-/ Stihla som iba jednu prírodnú fotku a na nej je francúzska pochúťka ! :D

Vyfotila som aj Chrám sv. Alžbety v Košiciach :-) :
Premýšľala som aj nad tým, čo by som chcela v živote dosiahnuť. Priala by som si precestovať mnohé krajiny, úplne najradšej mám ale Škandináviu a hlavne Fínsko. Veľmi sa mi páči ich jazyk, kultúra, pamiatky, príroda, hudobná scéna... proste všetko. :-) Takže mojim novým snom, ktorý som si dala pred seba je navštíviť túto krajinu a stráviť tam nejaký čas.
♥ Minä rakastan Suomen Tasavalta ja koko Skandinavian. ♥

Zistila som aj niečo dôležité, čo som si dala aj ako popis k mojej aktuálnej profilovej fotke na Facebooku:
"Venované všetkým, ktorí stále dúfali v môj pád. Ktorí ma súdili a sami neboli o nič lepší. Ktorí si nepozametali pred vlastným prahom ale navážali sa do mňa - či do mojej povahy, činov, rozhodnutí, výzoru alebo čokoľvek iného. Tešili sa, keď sa mi niečo nedarilo. Venované takisto aj všetkým falošným tváram - do očí strašne veľkí kamaráti a za chrbtom ohováračky. Vraziť nôž do chrbta je to vaše pravé, že? Na vašom názore mi nikdy nezáležalo. Nie, nesprávam sa práve takto preto, aby som sa silou mocou od vás líšila. Nezapadám k vám, pretože to tak cítim. A nebudem sa tváriť na niečo, čo nie som iba preto, aby som sa vám páčila.
Priazeň niektorých jednotlivcov mi nestojí za to, aby som zaprela samú seba a to, čo sa mi páči, čo obdivujem, čo milujem a aký mám pohľad na tento svet."
Z tohto popisku plynie jedno ponaučenie - nestrácajte samých seba pre priazeň iných. Potom to nebudete vy - budete niekým, koho z vás chceli mať iní ľudia. Nedovoľte ostatným kontrolovať vašu osobnosť. :-)

Za celé dni nemám prakticky nič nové. Spolu s prichádzajúcim letom začínam s diétou - pribrala som už 2 kilá a potrebujem ich zasa zhodiť. :-) Držte mi palce! Neskôr sem napíšem niečo nové o výsledkoch s váhou ! :D
Cez prázdniny sa budem blogu venovať častejšie, nakoľko budem mať omnoho viac času a viac chuti. :-)

A ľudia toto je na koniec :

Leto 2014 si poriadne užite! Choďte do nových vecí, nebojte sa riskovať, skúšať niečo nové, spoznať nových ľudí, pretože práve leto je obdobie na to, aby ste zabudli na všetky vaše trápenia. Menej povinností, viac času, viac slnka, tepla a dlhších dní v spojení s priateľmi, blízkymi ľuďmi a super zážitkami sú dokonalým "liekom" na bolesť, zlomené srdce či iný smútok.
Užívajte si každý deň tak, akoby mal byť váš posledný!
(Carpe Diem) !

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Kika 04.10.2014 v 08:11 Atramentovú sériu som čítala a je nádherne spracovaná, napínavá a s prekvapivím koncom


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com