My Little ImaginaerumBe the change that you wish to see in the world.

Aj MY tvoríme spoločnosť?

Publikované 23.03.2014 v 21:23 v kategórii Niečo na zamyslenie, prečítané: 200x

Ahojte =) Dneska som znova tak premýšľala...
Ku koncu dňa som hľadala vo svojom počítači jednu fotku. Náhodou som našla aj súbor so starými pesničkami, ktoré som počúvala asi pred 3 a pol rokmi. Nikdy sa mi veľmi nepáčili, ale vtedy to bolo "in" tak som ich počúvala i ja.
Šla som si takisto prečítať niečo nové, čo sa deje vo svete a tak. Našla som (už starý) článok o tom, že sa niekde strhla bitka pre odlišné názory. A to sa stáva vlastne bežne. Nielen medzi dospelými, ale i medzi deťmi. Jedno dieťa sa líši od skupiny, je napríklad slabšie a má postarané o výsmech. Preto sa často prispôsobí a zmení sa. Vždy sa tu niečo nájde. 
Ak sa niekto ocitne pod vplyvom ľudí, ktorým sa niečo páči, v niečo veria, atď a ten jeden človek nie je ako oni, budú sa ho snažiť zmeniť. Buď prostredníctvom šikany alebo niečoho iného. Smutné je to, že sa o to snažia. Tomu človeku sa to vôbec nemusí zdať správne alebo pekné, ale začne sa správať ako oni iba preto, aby bol obľúbený alebo aby nemal žiadne nepríjemnosti.
Zo všetkého viníme spoločnosť, dnešnú generáciu. Z toho, že nás ovplyvňujú a menia ostatní. Či už prostredníctvom trendov, médií, reklám, politikov, rôznych náboženstiev... Ale prečo viníme spoločnosť, keď aj MY tvoríme spoločnosť? 
Prečo nezačneme najprv meniť samých seba a až potom niečo iné a väčšie? Ak si toto uvedomí viac ľudí, a budú schopní povedať "nie" - bude v tej spoločnosti menej nútene ovplyvnených. 
Občas sa to zdá nemožné - možno sú niektoré okolnosti situácie príliš zložité, ale netreba sa báť vystúpiť z davu ľudí a ukázať, že vy cítite niečo inak. Iba tak môže byť tento svet pestrým a možno i lepším - ak začneme byť takými, akí sme a nebudeme sa hrať na niečo, čím nás spravili druhí. Ak nebudeme tým, čím nás ovplyvnili. Ja som sa napríklad nikdy nezmenila. Iná bola iba moja škrupina - môj vonkajšok. Moje vnútro ostalo stále rovnaké. 

Radšej choďte sami iným smerom ako ide celý dav ľudí. Ak keby ste novým smerom mali ísť sami. Máte jedinečnú príležitosť objaviť niečo nové. Niečo, za čo vám neskôr môže byť niekto vďačný. 
Môžete získať nové rozhľady, nový obzor ak pôjdete aj sami niekam, kde ešte nikto nebol. =)
Nebojte sa a dokážte to! :)

Dobrú noc prajem. =)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Ak by ste mali kedykoľvek nejaké duševné, emocionálne alebo akékoľvek problémy, som tu vždy pre každého. Pokojne mi kedykoľvek napíšte na email s akýmkoľvek vašim problémom a pokúsim sa vám poradiť alebo pomôcť :) #spreadlove Email : elaniecapkovicova@gmail.com